Wybielanie zębów w domu – bardzo skuteczna metoda!

Każdy z nas chce dążyć do kanonu piękna. Nic, więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na różnego rodzaju sposoby na wybielenie swoich zębów. Jak robić to bezpiecznie, czy można skutecznie i profesjonalnie wybielić zęby w domu? Na te i inne pytania znajdą państwo odpowiedź w poniższym artykule.

Jak nie wybielać zębów w domu?

Na wstępie najlepiej zacząć od wyjaśnienia, że naturalnym kolorem zębów jest kolor żółty, – jeżeli taki właśnie kolor mają twoje zęby to dobrze jest on prawidłowy. Jednak, jeśli chcesz go poprawić to musisz pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy: tylko profesjonalne wybielanie zębów jest bezpieczne! Dlaczego to takie ważne? Wybielanie zębów w domu bez kontroli lekarza dentysty na przykład preparatami zakupionymi przez internet może skończyć się obumarciem i w rezultacie bólem zębów, lub poparzeniem dziąseł. Bardzo szkodliwe mogą być też niekonwencjonalne sposoby na wybielanie zębów takie jak na przykład: wybielanie zębów sodą oczyszczoną.

Profesjonalne może być też domowe wybielanie zębów.

Jak więc profesjonalnie wybielić zęby w domu? Jest na to stosunkowo prosty sposób: wybielanie metodą nakładkową. Specjalne nakładki wykonywane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Wraz z odpowiednim badaniem wstępnym i kwalifikacją zębów do wybielania (z ubytkami się nie nadają) taka metoda wybielania zębów w domu zapewnia maksimum bezpieczeństwa i trwałe rezultaty!

nakładki wybielające

Profesjonalne nakładki wybielające zdjęte z modelu, na podstawie którego zostały wykonane.

Wybielanie zębów w domu metodą nakładkową krok po kroku.

Jak wygląda wybielanie zębów w domu metodą nakładkową? Poniżej prezentujemy obowiązujący schemat postepowania.

  • Pierwsza wizyta, badanie i kwalifikacja do wybielania – na pierwszej wizycie lekarz dokładnie bada pacjenta. Przy wybielaniu zwraca on szczególną uwagą na obecność ubytków próchnicowych (lub innego typu) czy też nieszczelne wypełnienia. Jeżeli pacjent nie ma próchnicy a wszystkie wypełnienia są szczelne można przejść do kolejnego etapu.
  • Profesjonalne czyszczenie zębów – jest to bardzo ważny etap, często pomijany przez nieświadomych pacjentów. Polega on na usunięciu złogów kamienia nazębnego i osadu z zębów. Dlaczego jest to ważne? Środek wybielający nie działa przez osady czy też kamień – zęby, więc mogą nie wybielić się równomiernie. Więcej na temat czyszczenia zębów z osadu w artykule: piaskowanie zębów.
  • Pobranie wycisku pod nakładki – lekarz pobiera specjalnymi masami wycisk, na podstawie, którego tworzone są indywidualne nakładki. Jeżeli lekarz dysponuje tylko czasem i zęby pacjenta są zdrowe to dotychczas opisane czynności można wykonać na jednej wizycie.
  • Oddanie nakładek i zaopatrzenie w profesjonalny żel do wybielania – lekarz na tej wizycie oddaje pacjentowi specjalnie wykonane nakładki i zaopatrza w specjalny preparat do wybielania (legalnie jest on dostępny jedynie do zakupu przez lekarzy).
  • Kontrola – następuje mniej więcej po połowie okresu wybielania. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy też dolegliwości pacjent może zgłosić się do swojego lekarza celem wyjaśnienia czy też pomocy.

Wybielasz profesjonalnie – wybielasz bezpiecznie.

Na koniec jeszcze raz podkreślimy, że jedynym wybielaniem, które jest bezpieczne jest to przeprowadzane przez (przykładem takiego rodzaju wybielania jest: laserowe wybielanie zębów) lekarza lub pod jego kontrolą. Na takich rzeczach jak zdrowie i bezpieczeństwo własnych zębów nie powinno się oszczędzać!

Advertisement

Bez komentarzy.

Skomentuj