Straciłaś zęby, – co dalej?

Dla kobiet utrata nawet jednego zęba jest często dużo bardziej traumatycznym przeżyciem niż dla mężczyzny. Wynika to po części z uwarunkowań kulturowych i tradycji, bo to kobieta ma być tą „piękniejszą połówką”. Co więc począć, gdy straciłaś zęba lub ich większą ilość?

Implant zęba najlepszym rozwiązaniem.

Jeżeli brak dotyczy pojedynczego zęba to zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem będzie implant zębowy. Nie zawsze da się go wszczepić bezpośrednio po utracie zęba. Niemnie jednak prędzej czy później luka będzie uzupełniona. Wadą może być cena tego typu rozwiązania – więcej na temat cen zabiegów implantologicznych można przeczytać tutaj: ile kosztuje implant zęba. Odbudowa zęba na implancie jest zazwyczaj najbardziej estetycznym rozwiązaniem, wymagającym najmniejszej (praktycznie żadnej) ingerencji w sąsiednie zęby.

Gdy brakuje więcej zębów.

Co ma zrobić kobieta, której brakuje więcej niż jednego zęba? Również w takim wypadku zazwyczaj można wszczepić kilka implantów, jednak koszty często przekraczają dostępny na leczenie budżet. W takiej sytuacji stomatolog może zaproponować specjalny rodzaj lepszej protezy. Więcej o tym typie uzupełnienia protetycznego w artykule: proteza szkieletowa. Taka proteza może uzupełniać rozleglejsze braki zębowe. Często wykonywana jest, gdy brakuje zębów bocznych. Jest lepsza niż proteza akrylanowa. Lepiej się trzyma w ustach pacjenta i łatwiej się w niej spożywa pokarmy.

Inne rozwiązania.

Rozwiązań problemu z utraconymi zębami jest tak naprawdę tyle ilu jest pacjentów. Bowiem każdy z nas jest inny i ma trochę inne oczekiwania i wyobrażenia. Współczesna stomatologia wychodzi na przód tym wszystkim różnym przypadkom proponując szereg interesujących rozwiązań (w tym korony i mosty) Więcej na temat różnego rodzaju protezek stałych czy też ruchomych znajdą państwo tutaj: protezy zębowe – ceny, rodzaje. Warto mieć na uwadze, że różne rozwiązanie często różnią się bardzo cenami – jednak to nie kryterium ceny powinno decydować o wyborze metody leczenia (niestety często tak właśnie jest).

straciłaś zęby

Utrata zębów z przodu często ma miejsce na skutek doznanego urazu – na przykład upadku na twardą powierzchnię.

Najlepiej spytaj swojego dentysty.

Jeśli nie wiesz, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w twoim wypadku to jest na to bardzo prosta rada – wystarczy pójść na badanie do swojego zaufanego lekarza dentysty. Omówi on z tobą najlepsze dostępne rozwiązania i wspólnie wybierzecie, to, które będzie najbardziej pasować.

Advertisement

Bez komentarzy.

Skomentuj