Jak wybielić zęby, szybko i skutecznie – są na to sposoby!

Piękny, biały uśmiech to prosta przepustka do lepszego życia. Niestety w toku ewolucji kolor naszych zębów kształtował się tak, że obecnie naturalna barwa zęba daleko odbiega od przyjętego kanonu piękna. Naturalnie nasze zęby są, bowiem żółte – na szczęście obecny poziom zaawansowania stomatologii pozwala nam skorygować naturę.

Trwałe rezultaty przede wszystkim.

W wybielaniu zębów nie ma, co stawiać na dziwne pomysły powodujące krótkotrwały rezultat, to, na czym nam powinno zależeć to trwałe rozwiązania. Dużo zależy od tego jak przygotujemy nasze zęby do wybielania. Jak więc zrobić to skutecznie? Musimy zacząć od utrzymywania perfekcyjnej higienytylko dobrze domywane zęby mogą być wybielane. Jeśli mamy jakieś stare wypełnienia, bądź, co gorsza ogniska próchnicy to konieczne – przed wybielaniem – jest ich wyleczenie! Następnym etapem jest usunięcie wszelkich trwałych osadów i zanieczyszczeń z zębów, robi się to podczas zabiegu zwanego skalingiem i piaskowaniem.  Tak przygotowane zęby możemy zacząć wybielać.

Nakładki wybielające czy wybielanie lampą?

Na rynku usług stomatologicznych dominują w zasadzie dwa pomysły na to jak wybielić zęby. Dentyści używają do tego albo specjalnych nakładek albo systemów wybielania gabinetowego gdzie środek wybielający aktywowany jest przez promienie UV bądź odpowiednio rozproszoną wiązkę lasera (więcej na ten temat w artykule: laserowe wybielanie zębów). Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety i tak:

jak wybielić zęby

Jak wybielić zęby? Można to zrobić na przykład lampą UV, na zdjęciu widoczny jest właśnie tego typu zabieg.

  • Wybielanie zębów lampą UV – do wybielenia zębów potrzebna jest zazwyczaj jedna wizyta w gabinecie, wybielanie jest stosunkowo szybkie – cały zabieg zamyka się przeważnie w 1 do 1,5h czasu. Wadą jest agresywne działanie środka wybielającego, nadwrażliwość zębów mogąca utrzymywać się długo po zabiegu.
  • Wybielanie nakładkowe –na podstawie pobranych na pierwszej wizycie wycisków przygotowywane są specjalne nakładki, które dokładnie pasują do zębów danego pacjenta. Wszystko dzięki temu, że są wykonywane indywidualnie. Zapewnia to ich szczelność i prawidłową aplikację środka wybielającego. Pacjent dostaje do domu nakładki i specjalny preparat do wybielania. Wprowadza się go w przygotowane zagłębienia na nakładkach i całość zakłada się do ust na zęby. Tego rodzaju wybielanie jest metodą delikatniejszą, dającą zazwyczaj dłużej trwające efekty niemniej jednak wymagającą znacznie więcej czasu niż wybielanie lampą.

Jak wybielić zęby samemu i zrobić sobie krzywdę?

Poruszając temat tego jak wybielić zęby warto wspomnieć o tym, że tego typu zabieg powinien być przeprowadzany przez lekarza dentystę bądź bezpośrednio pod jego kontrolą. Nieprofesjonalne wybielanie przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych bądź, co gorsza samodzielnie zakupionymi w internecie zestawami może prowadzić do poważnych komplikacji łącznie z utratą zębów! Warto pamiętać, aby nie szukać rozwiązań na skróty, bo nasze wybielanie może skończyć się zupełnie inaczej niż byśmy sobie tego życzyli.

Advertisement

Bez komentarzy.

Skomentuj