Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba – cena endodoncji.

Leczenie kanałowe zębów to popularny zabieg wykonywany w wielu gabinetach w całej Polsce. W większości leczenie endodontyczne jest pełno płatne. Wielu pacjentów zastanawia się ile przyjdzie im zapłacić za leczenie kanałowe chorego zęba, w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Słowo wstępu.

Leczenie kanałowe to obecnie standardowa metoda ratowanie zębów, które niegdyś przeznaczone musiałyby być do ekstrakcji. Warto, więc zdecydować się na leczenie mając na uwadze możliwość zachowania swoich własnych zębów. Jeżeli jesteś zainteresowany, o co chodzi w leczeniu endodontycznym (inna nazwa leczenia kanałowego) to zerknij tutaj:, na czym polega leczenie kanałowe zęba?

Ceny leczenia kanałowego (endodontycznego) zęba, – od czego zależą?

Ceny leczenia kanałowego w polskich gabinetach stomatologicznych kształtują się rozmaicie i zależą od wielu czynników (w tym akapicie pominiemy rzecz tak oczywistą jak ilość kanałów w danym zębie). Na pewno jednym z nich jest doświadczenie lekarza wykonującego zabieg – z reguły Ci z większym doświadczeniem wyceniają swoje usługi drożej, możemy jednak liczyć, że przy braku komplikacji podczas zabiegu (komplikacje mogą zdarzyć się zawsze i nie zależą od umiejętności dentysty) czas jego trwania nie będzie zbyt długi. Drugim kryterium jest sprzęt, którym dysponuje stomatolog. Jeżeli leczenie będzie wykonywane pod mikroskopem na pewno będzie droższe, absolutnie nie znaczy to, że nie da się dobrze leczyć kanałowo zęby bez mikroskopu. Mikroskop staje się niezbędny w trudniejszych przypadkach. Kolejną rzeczą wpływającą na cenę leczenia kanałowego jest system narzędzi używanych do opracowywania (leczenia) kanałów korzeniowych zęba. Niektóre systemy narzędzi są stosunkowo drogie a nadają się, co najmniej tylko do kilkukrotnego użytku. Podobnie rzecz ma się z systemami do wypełniania kanałów. Jeżeli w leczeniu kanałowym konieczne są wizyty pośrednie to cena leczenia nieznacznie wzrośnie.

Przykładowy cennik leczenia kanałowego.

Dobrze teraz konkretnie jak wyglądają przykładowe ceny za leczenie kanałowe (do ceny należy doliczyć odbudowę lub wypełnienie korony leczonego zęba) Dane zostały pobrane ze stron internetowych podmiotów, które umieszczają cenniki w internecie:

 • Leczenie i wypełnienie kanału zęba jednokanałowego 150 zł – duża prywatna przychodnia w Krakowie
 • Leczenie i wypełnienie kanału zęba jednokanałowego 200 zł – wielostanowiskowy gabinet prywatny w Gdańsku
 • Leczenie i wypełnienie kanałów zęba dwukanałowego 220 zł – prywatny gabinet stomatologiczny w centrum Katowic
 • Leczenie i wypełnienie kanałów zęba dwukanałowego pod mikroskopem 400 zł – znany prywatny gabinet w Warszawie
 • Leczenie i wypełnienie wszystkich kanałów zęba trzy lub cztero-kanałowego pod mikroskopem 1500 zł – prywatna przychodnia w Poznaniu
 • Leczenie i wypełnienie wszystkich kanałów zęba trzy lub cztero-kanałowego 800 zł – prywatna praktyka lekarsko dentystyczna we Wrocławiu

Jak widać ceny zabiegów są bardzo różne i tak naprawdę niewiele mówią, każdy przypadek jest inny, najlepiej po prostu iść na konsultację do wybranego lekarza stomatologa i o wszystko się zapytać. Spora część gabinetów podaje również ceny za jeden kanał.

Co zrobić, gdy nie mam pieniędzy na leczenie endodontyczne?

Część zabiegów leczenia kanałowego może być refundowana przez NFZ, więcej informacji: leczenie kanałowe NFZ, – kiedy refundacja?  W niektórych miastach gdzie są uniwersytety medyczne leczeniem mogą zająć się studenci (długie kolejki).

Advertisement

6 odpowiedzi do “Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba – cena endodoncji.”

 1. Marian

  Paź 08. 2012

  Szkoda, że NFZ nie jest zainteresowany zdrowiem Polaków i nie refunduje kanałówek patrzą tylko żeby im się kasa zgadzała :(

  Reply to this comment
 2. Robert

  Mar 06. 2013

  Rocznie wydaje na opieke zdrowotna ponad 2.5 tys nic z niej nie korzystam od ponad 5 lat a jak potrzebuje zrobic sobie kanałowke to NFZ wypina sie na mnie

  Reply to this comment
 3. Anna

  Kwi 01. 2013

  Pocieszę Was. Aktualnie mam 4 kanałowe z przodu niemal na raz i czeka mnie jeszcze resekcja dwójki. Trzymajcie się!

  Reply to this comment
 4. krzysztof

  Kwi 16. 2013

  polecam leczenie kanalowe u studentow z uniwersytetu medycznego, z wydzialu stomatologii w poznaniu, cena leczenia zeba w ten sposob z dwoma kanalami to 100 zl. nigdy nie mialem problemów po leczeniu zebów u nich, a chode tam juz od 3-4 lat.

  Reply to this comment
 5. kaska

  Paź 03. 2013

  właśnie rozpoczęłam leczenie 5 dolnej kanałówką znieczulenie puściło wziełam 2 ketonale i mam nadzieję że już brać wiecej nie będę musiała
  dziś za założenie trucizny zapłaciłam 80 zł doktor określiła ze ten ząbek będzie mnie kosztował około 500 zł

  Reply to this comment
 6. Bea

  Lis 12. 2013

  Za leczenie dopłata bo inaczej metal, nie polecany oczywiście, za kanałowe dopłata itd. Ja dziś wydałam 120 zł za leczenie na NFZ za malutką dziurkę na piątce, a w piątek kolejne 400 bo kanałowe. Koszmar. Pocieszające, że krótkie terminy, bo w innym gabinecie wizyta co 2 miesiące.

  Reply to this comment

Skomentuj