Ile kosztuje implant zęba?

Wraz ze wzrostem świadomości pacjentów gabinetów stomatologicznych obserwuje się coraz większe zainteresowanie zabiegami implantologicznymi. Nic w tym dziwnego, bowiem zabieg wszczepienia implantu zębowego to często najlepsze rozwiązanie pozwalające odbudować braki zębowe. Pewną barierą do wykonania zabiegu mogą być koszty, jakie są związane z założeniem implantu zęba.

Co składa się na koszt wszczepienia implantu?

Wkręcenie w kość implantu zębowego to tylko jeden z elementów całego leczenia implantologicznego. Całość leczenia, do której zaczyna się od konsultacji w większości przypadków potrzebne będą specjalne zdjęcia RTG i badanie tomografem komputerowym. Obrazowany (prześwietlany) jest odcinek jamy ustnej gdzie ma być wszczepiony implant. Następnie mogą być konieczne zabiegi dodatkowe takie jak podnoszenie dna zatoki szczękowej czy regeneracja kości. Kolejnym etapem jest implantacja, gojenie i odbudowa zęba na implancie. Każdy etap leczenia ma swoją cenę. Gabinety dentystyczne wykonujące implantacje zazwyczaj podają w cennikach koszty częściowe. Niemniej jednak regułą jest przygotowywanie indywidualnego planu leczenia wraz z całkowitym kosztem wszystkich zabiegów – tak, więc pacjent ma świadomość odnośnie ceny całości leczenia.

implanty zębów

Na to ile kosztuje implant zęba wpływa szereg czynników – między innymi jest to rodzaj użytego systemu.

Czy cena zabiegu może wzrosnąć?

Tak, jak już wspomnieliśmy koszty założenia implantu może wzrosnąć, gdy sytuacja w ustach pacjenta wymaga dodatkowych czynności takich jak na przykład: regeneracja kości wyrostka zębowego czy też podniesienie dna zatoki szczękowej. Czy takie dodatkowe zabiegi są konieczne wiadomo już po konsultacji ze zdjęciami i skanami z tomografu.

Ile kosztuje implant zęba? Czyli całkowity koszt odbudowy jednego zęba.

Implant implantem, ale pozostaje jeszcze kwestia osadzenia na nim zęba. Policzmy, więc ile będzie, krok po kroku, kosztować standardowa implantacja i odbudowa jednego zęba w ustach pacjenta?

 1. Konsultacja implantologiczna: od 50zł do 350zł, w części gabinetów konsultacja jest bezpłatna.
 2. Diagnostyka RTG, tomografia: od około 300zł do 500zł
 3. Wszczepienie implantu, założenie śruby gojącej / zaszycie miejsca implantacji: od 2000zł do 4500zł – w zależności od warunków w jamie ustnej i użytego systemu.
 4. Odsłonięcie implantu i wykonanie na nim korony porcelanowej – od 1800 do 3000zł.

Koszty implantacji – ceny z cenników gabinetów stomatologicznych.

Ceny zabiegów implantacji wahają się w pewnych granicach, zależy to od używanego systemu implantologicznego, rodzaju użytych materiałów. Także miejsce wykonywania zabiegu wpływa na całkowitą cenę zabiegu. Zebraliśmy, więc dla państwa informacje z cenników gabinetów stomatologicznych oferujących implantacje. Średnie ceny całkowite (od początku leczenia do wstawienia zęba) w największych miastach polski prezentują się następująco:

 • Implanty Warszawa – od 3900 złotych do 6500 złotych (wszczepienie implantu, odbudowa zęba, bez zabiegów dodatkowych).
 • Implanty Kraków – od 3500 złotych (ząb odbudowany najprostszym rodzajem korony) do 7000 złotych (implantacja z natychmiastową odbudową zęba w odcinku przednim, brak odbudowany koroną pełnoceramiczną).
 • Implanty Katowice, Gliwice, Sosnowiec (Śląsk) – w stolicy Śląska i całym regionie ceny implantów są w zasadzie podobne i kształtują się na poziomie od 3800zł do 7000zł za całe leczenie.
 • Implanty Łódź – cena implanta zębowego wraz z odbudową w tym mieście waha się w granicach od 3900zł do 8000zł
 • Implanty Wrocław – w stolicy dolnego Śląska za odbudowę zęba na implancie przyjdzie nam zapłacić około 4000zł do 7000zł
 • Implanty Szczecin – na pomorzu za implantacje i odbudowę zęba koroną zapłacimy od 3750 zł do 7600 zł
 • Implanty Gdańsk, – jeśli chcemy cieszyć się widokiem morza z odbudowanym na implancie zębem musimy zapłacić od 4200zł do 8000zł
 • Implanty Poznań – w stolicy Wielkopolski za implant zębowy i koronę porcelanową zapłacimy od 4100zł do 8000zł
 • Implanty Lublin – w tym mieście zabieg i odbudowa kosztować nas będą około 3900zł do 8500zł
 • Implanty Białystok – tutaj za założenie implanta i odbudowę zęba zapłacimy od 3900zł do 7900zł

Zastanawiasz się nad implantami?

Zastanawiasz się ile będzie kosztować twój implant zęba? Czy będą potrzebne dodatkowe zabiegi? Najlepiej nie zwlekaj tylko zapisz się na konsultacje do dobrego lekarza implantologa. Pamiętaj, że cena nie powinna być głównym kryterium wyboru, liczy się przede wszystkim twoje bezpieczeństwo i efekt, który zostanie uzyskany po odbudowie zęba.

Advertisement

Bez komentarzy.

Skomentuj